Wyjątkowa książka na długie wieczory

Home / Książki / Wyjątkowa książka na długie wieczory

Wyjątkowa książka na długie wieczory

Każdy z nas posiada swój ulubiony gatunek literacki. Niemniej jednak istnieje wiele pozycji książkowych, które potrafią zmienić nasze zdanie. Jedną z nich z pewnością jest książka napisana przez Gaiman Neila. Amerykańscy Bogowie 

Wyjątkowa książka 

Książka amerykańscy Bogowie to jedna z tych pozycji, które mimo mijających lat wciąż nie tracą na popularności. Od wydania polskiej wersji językowej minęło już blisko 20 lat, aczkolwiek wciąż nie ma żadnych problemów, aby znaleźć się zarówno w księgarniach stacjonarnych, jak i w tych pracujących online. 

Na przestrzeni tych lat książka Gaimana zdobyła serca milionów czytelników na całym świecie. Z pewnością jest to idealna książka, z którą możemy spędzić długie wieczory między innymi podczas kwarantanny. Opowiada ona o uniwersalnych emocjach, zmianach, czy też  o wartościach które dotyczą każdego z nas. 

Wyjście z więzienia 

Głównym bohaterem książki jest Cień. Bohater ostatnie 3 lata swojego życia spędził w więzieniu. Niemniej jednak powoli zbliża się do zakończenia odsiadywania  kary. Wraz z każdym dniem, godziną, czy też minutą, która przybliża go do upragnionego opuszczenia więzienia odczuwa on narastający lęk. 

Na 2 dni przed wyjściem na wolność wydarzyła się tragedia w postaci śmierci jego żony. Zdruzgotany cień powrócił do swojego domu, w którym spotkał tajemniczą postać. Był to pan Wednesday. Przedziwna osoba, która w czasie rozmowy utrzymywała, że jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem oraz królem Ameryki. Z czasem podejmą się próby rozwiązania serii morderstw.