Category

Home / Archive by category " Książki "

Autor Roald Dahl, który stworzył również pierwowzór książkowy dla filmu “Charlie i fabryka czekolady”, uwielbiał tworzyć historie z pozoru proste, a jednak niezwykłe. Tym razem opowiada o tym, jak niezwykłe dziecko usiłuje odnaleźć się w strasznym świecie dorosłych. Inteligencja i spryt Książka Matylda to opowieść o niezwykłej dziewczynce, która intelektem przerasta wszystkich członków swojej rodziny ..
Read more

Horrory zawsze cieszyły się ogromną popularnością wśród czytelników. Nie jest to jednak prosty gatunek literacki. Nie jest bowiem łatwo przestraszyć czytelnika. A ten lubi się bać. Dlaczego? Lubimy się bać Jednym z powodów, dla którego czytelnicy często sięgają po horrory jest fakt, że po prostu lubią się bać. Oczywiście nie chodzi o realny strach. Lubimy ..
Read more

Każdy z nas posiada swój ulubiony gatunek literacki. Niemniej jednak istnieje wiele pozycji książkowych, które potrafią zmienić nasze zdanie. Jedną z nich z pewnością jest książka napisana przez Gaiman Neila. Amerykańscy Bogowie  Wyjątkowa książka  Książka amerykańscy Bogowie to jedna z tych pozycji, które mimo mijających lat wciąż nie tracą na popularności. Od wydania polskiej wersji ..
Read more

Czytanie książek to doskonały sposób na odstresowanie, a także w przypadku dzieci na naukę życia i poukładania właściwego światopoglądu. Warto więc wybierać pozycję, które rzeczywiście nauczą, jak żyć, aby nie krzywdzić i wyrobić w sobie umiejętność empatii. Jedną z pozycji, która jest napisana ciekawie i uczy jest książka Charlie i fabryka czekolady.  Czego się z ..
Read more

Życie i praca za granicą często wiąże się z takimi samymi problemami, jak w Polsce. Problemy w pracy, trud wychowania dziecka, walka z nadwagą i inne podobne problemy dotyczą wszystkich osób. Niezależnie od miejsca zamieszkania. Będąc w Polsce można bezproblemowo skorzystać z różnorodnych książek. Odpowiednie pozycje książkowe Szczęśliwie ze względu na Polonię oraz ze względu ..
Read more

Czytanie książek jest bardzo ważne, szczególnie jeśli chcemy wzbogacać swoje słownictwo. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy najlepsze dla nas lektury? Tak naprawdę, jest to bardzo indywidualna kwestia. Ważne powinno być dla nas przede wszystkim to, aby książka się nam podobała. W ten sposób zadbamy o to, aby jej lektura, sprawiała nam przyjemność. ..
Read more

Czytanie książek jest niekiedy niczym podróż w nieznane. Nigdy nie wie się, co zastanie na miejscu. Jednak ta zmienność i tajemniczość to najpiękniejsze przymioty literatury. Czym zaskakuje czytelnika książka Zielona Mila? Na pewno umiejscowieniem akcji. Mało kiedy zdarza się, by toczyła się ona w więzieniu, w którym wykonuje się karę śmierci. Równie niespotykana jest zażyłość ..
Read more

Przyjęcie urodzinowe Twojego nastolatka zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie masz pojęcia co mu kupić? Nie chcesz kupować kolejnej  głupiej rzeczy, która nie będzie niosła za sobą żadnych wartości? Zależy Ci na tym by Twój nastolatek dobrze się rozwijał intelektualnie? Jeżeli tak to doskonale trafiłeś- ten tekst został napisany z myślą o osobach właśnie ..
Read more

Dla wielu Polaków mieszkających za granicą, na przykład w Wielkiej Brytanii, dostęp do krajowej literatury jest bardzo cenny. Pozwala zachować w pamięci bogactwo słownictwa i niuansów języka polskiego. Książki z nostalgią Niektórzy wyjeżdżają z Polski i wręcz z dumą przestają posługiwać się językiem ojczystym. Inni cierpią z braku możliwości mówienia po polsku. Dostęp do pozycji ..
Read more