Książka z przesłaniem dla dzieci i młodzieży

Home / Książki / Książka z przesłaniem dla dzieci i młodzieży

Książka z przesłaniem dla dzieci i młodzieży

Czytanie książek to doskonały sposób na odstresowanie, a także w przypadku dzieci na naukę życia i poukładania właściwego światopoglądu. Warto więc wybierać pozycję, które rzeczywiście nauczą, jak żyć, aby nie krzywdzić i wyrobić w sobie umiejętność empatii. Jedną z pozycji, która jest napisana ciekawie i uczy jest książka Charlie i fabryka czekolady. 

Czego się z niej dowiemy?

Przede wszystkim historia pokazuje, jak ważna jest wiara w siebie i przedstawia dosadnie, że nie warto się załamywać, nawet kiedy sytuacja jest trudna. Nigdy bowiem nie wiemy, czy kolejny dzień nie przyniesie czegoś, co diametralnie odmieni życie i rozwiąże wszystkie problemy.

Ważnym przesłaniem dla każdego, nie tylko dla dzieci jest także fakt, że zawsze warto pozostawać sobą, bo tylko to wyróżnia nas na tle innych. Bohater książki bowiem pochodzący z biednej rodziny wygrywa wycieczkę do fabryki czekolady. Okazuje się, że właściciel przedsiębiorstwa pragnie wybrać spośród dzieci swojego spadkobierce, którym nieoczekiwanie staje się bohater książki. Nagle jego los się odmienia, choć jeszcze kilka dni wcześniej nic na to nie wskazywało. Do końca jednak bohater pozostaje sobą i dzięki temu jego los odmienia się diametralnie. Pozycja pokazuje, że mimo wszystko nigdy nie warto się wywyższać, niezależnie w jakiej życiowej sytuacji się znajdujemy, bo być może któregoś dnia ktoś to doceni i odmieni nawet bardzo trudną życiową sytuację. Jest to bardzo mądre i pocieszające przesłanie, które przynosi nadzieję dla każdego.