Literatura dziecięca i młodzieżowa

Home / Książki / Literatura dziecięca i młodzieżowa

Literatura dziecięca i młodzieżowa

O pozytywnym wpływie czytania na rozwój człowieka nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak jak zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek?

Małe dzieci lubią książki!

Przygodę z książką można rozpocząć bardzo wcześnie. Pierwsza kategoria książek dla malucha to książeczki kontrastowe. Specjalne ilustracje (często monochromatyczne) stymulują prawidłowy rozwój wzroku oraz mózgu niemowlaka.

Czytanie z małymi dziećmi to bardzo ważny element wychowania. Bliski kontakt oraz spokojna atmosfera zapewniają poczucie bezpieczeństwa, którego one tak bardzo potrzebują. Dzięki temu rozwija się mózg dziecka, jego wyobraźnia, zdolność zapamiętywania, poszerza się zasób słownictwa i umiejętność tworzenia własnych historii i opowiadań. Ponadto jest to pozytywne doświadczenie z książką, które procentuje w kolejnych etapach życia.

Jak zachęcić do czytania starsze dzieci i młodzież?

Popularne tytuły, znane postacie, ciekawie ilustracje i dobrze zredagowana szata graficzna to już połowa sukcesu przy wyborze książki dla dzieci i młodzieży. Nie musimy być specjalistami w tej dziedzinie. Księgarnie starają się o wysoki poziom literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Wierzymy, ze wspólne czytanie oraz literatura dobrze dostosowana do wieku i zainteresowań czytelnika wystarczy, by pokochać czytanie.

Osoby zainteresowane zapraszam do zapoznania się z ofertą sklepu https://egmont.pl/Ksiazki/Ksiazki-dla-dzieci,267299,k.html