Książki przygodowe jako sposób na pozostanie w kontakcie z Ojczyzną

Home / Książki / Książki przygodowe jako sposób na pozostanie w kontakcie z Ojczyzną

Książki przygodowe jako sposób na pozostanie w kontakcie z Ojczyzną

Mieszkając na obczyźnie bardzo łatwo jest stracić kontakt z polską kulturą. To nieuniknione. Można jednak spowolnić ten proces dzięki ciągłemu obcowaniu z literaturą. Wcale nie chodzi o to, by książki były napisane przez polskich autorów. Najważniejsze jest by były wydane w tym języku. Jak, więc utrzymać kontakt z Polską, nawet mieszkając w Wielkiej Brytanii?

„Chłopcy z placu Broni”

Jeśli ktoś lubi książki przygodowe, to powinien sięgnąć po nią. Jest wprawdzie dziełem węgierskiego autora, ale od lat jest na liście lektur szkolnych w Polsce. Ta książka ma w sobie wszystko, co ważne. Pojawia się w niej przygoda, przyjaźń, siła lojalności… a także smutek. Taka książka doskonale sprawdzi się jako element wychowania dobrego człowieka. Z całą pewności wyciśnie z niego łzy i pozwoli mu spojrzeć inaczej na świat. Ta książka to prawdziwe dzieło, które łączy ze sobą emocje i przygody.

„Kwiat paproci”

To cykl książek napisanych przez młodą, polską pisarkę – Katarzynę Berenikę Miszczuk. Ten rodzaj książek przygodowych jest niezwykle ciekawy, bo porusza historię Polski. Pojawiają się w niej słowiańskie demony oraz liczne odwołania do wierzeń i tradycji naszych przodków. Jednym z głównych bohaterów jest też pierwszy król Polski – Mieszko. Seria zdecydowanie wpisuje się w styl książek przygodowych (kupisz w polskiej księgarni Rewolucja). Akcja jest wartka i lekka. Dzieje się dużo. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy czują już tęsknotę za domem.