Polskie książki sposobem na tęsknotę za krajem

Home / Książki / Polskie książki sposobem na tęsknotę za krajem

Polskie książki sposobem na tęsknotę za krajem

Zamieszkałam w Wielkiej Brytanii kilkanaście lat temu, a powodem było rozpoczęcie studiów na jednej z tutejszych uczelni. W związku z tym, że jeszcze na studiach podjęłam pracę w prestiżowej firmie nie chciałam wracać do Polski. Pomimo tego, że żyje mi się tu bardzo dobrze, mam tu dużo znajomych, męża i dzieci, to nie ukrywam, że momentami bardzo tęsknie za Polską. Za moimi polskimi znajomymi, rodziną i tymi wszystkimi miejscami, które tak rzadko jest mi dane widzieć. Jedyną formą, która pozwala mi radzić sobie z tą tęsknotą są polskie książki, których pochłaniam dosyć spore ilości i traktuję już jako pewnego rodzaju wieczorny rytuał.

Jakie książki najbardziej lubię czytać?

Przede wszystkim obyczajowe, które opowiadają o życiu rodziny, przyjaciół itp. Ostatnimi czasy wyszły ciekawe polskie książki, które wysłała mi mama. Na ich podstawie nakręcono również seriale, więc jak tylko skończę je czytać na pewno przejdę do zweryfikowania w jaki sposób zostały one odzwierciedlone przez telewizję.

Czy trudno jest zdobyć polskie książki w Wielkiej Brytanii?

Na szczęście nie jest to trudne. Polskie książki w UK można zdobyć zarówno w polskiej księgarni takiej jak Rewolucja, jak i w bibliotece. Wielką Brytanię zamieszkuje sporo Polaków w związku z czym dostępność polskich produktów jest naprawdę spora. Ponadto mamy również Internet, więc jak zależy mi bardzo na jakiejś pozycji, a nie mogę jej nigdzie dostać, to zwyczajnie ją sobie zamawiam.