Zabawki edukacyjne w dawnych czasach

Home / Edukacja / Zabawki edukacyjne w dawnych czasach

Zabawki edukacyjne w dawnych czasach

Wspaniały, dziecięcy świat. Chyba wszyscy z nas pamiętają te lata beztroski, kiedy nie musieliśmy się niczym przejmować, tylko interesowała nas zabawa, uśmiech, radość. I do tego dostęp do wspaniałych zabawek, które na pewno kupowała Wam cała rodzina.

Zabawki dawnych czasów

W dawnych czasach nie było dostępu do takich zabawek, jakie mamy w obecnych czasach. Jednak nie mogliśmy narzekać na nic, ponieważ to co było dostępne było równie wspaniałe. Większość z nas na pewno miała drewniane zabawki edukacyjne, w postaci klocków, które można było ustawiać w wielkie wieże. Większość z tych klocków miała kształt kwadratu lub prostokąta. Dzięki temu wieża mogła być naprawdę ogromna, aczkolwiek można z niej było również ułożyć jakiś tunel, dzięki klockom w kształcie łuku. Takie drewniane klocki nie tylko kształciły w nas zmysł do myślenia, ale również do inteligentnego układania w jakieś wspaniałe budowle.

Edukacja poprzez zabawę

Taką zabawką edukacją była również oczywiście najzwyklejsza piłka. Wspólne granie w piłkę nożną, czy chociażby w dwa ognie lub zbijaka, kształciła w nas umiejętność wspólnej gry zespołowej, współdziałania dla dobra swojego zespołu, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Nie można również zapomnieć o zasadzie fair-play, czyli o tym, że trzeba grać uczciwe i nie można w żaden sposób oszukiwać. W dzisiejszych czasach również można stosować takie zabawki do edukowania naszych własnych dzieci.

LEAVE A COMMENT

All fields are mandatory.