Nie rób tego sam

Home / Książki / Nie rób tego sam

Nie rób tego sam

Niestety wielu rodziców w dalszym ciągu wychodzi z błędnego założenia, że jest w stanie samodzielnie pomóc swojemu dziecku, przeszukując na przykład internet w poszukiwaniu odpowiednich informacji. Niestety w przypadku zaburzeń mowy wcale tak nie jest. Konieczna jest praca z logopedą.

Realia życia

Wielu osobom wydaje się, że logopedia, jako nauka nie jest specjalnie skomplikowana i dlatego też nie chcą uczęszczać do określonych specjalistów. Wolą zaoszczędzić swoje pieniądze i na własną rękę “pomagać” swoim dzieciom. Niestety zazwyczaj ta pomoc znacznie pogarsza sprawę. Dziecko, które nie ćwiczy pod okiem specjalistów jest w stanie nabrać naprawdę złych nawyków i dlatego też później terapia musi trwać dwa razy dłużej.

Udać się do specjalisty

Wydaje się, że w logopedii jest tyle trudnych rzeczy, że tak naprawdę najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu udać się do specjalisty. Osoba taka:
– zdiagnozuje dziecko,
– wytłumaczy rodzicom wszystkie ważne kwestie,
– przeprowadzi wywiad z rodzicami,
– ułoży plan terapii.
Jednym słowem specjalista jest w stanie pomóc dziecku zdecydowanie szybciej, aniżeli rodzic, który wyczyta gdzieś coś w internecie ale tak naprawdę sam nie do końca wie o co chodzi. Takim zachowaniem rodzic jest w stanie zrobić dziecku zdecydowanie więcej krzywdy, niż przynieść jakiegoś pożytku. Czasami warto wydać nieco gotówki, aby dziecko w przyszłości nie miało problemów.

LEAVE A COMMENT

All fields are mandatory.