Co dają nam komiksy?

Home / Książki / Co dają nam komiksy?

Co dają nam komiksy?

Wiele osób uważa, że komiks to pójście na łatwiznę, jeśli chodzi o czytanie. Czy można je w ogóle porównywać ze „zwykłą książką”?

Jak je wykorzystać?

Komiks ma postać ilustracji z wpisanym krótkim komentarzem lub wypowiedziami postaci. Mamy tu więc przekazywanie pewnych informacji głównie za pośrednictwem obrazu. Takim sposobem można opowiedzieć historię – zarówno zmyśloną, jak i prawdziwą. Można więc wykorzystać tę formę np. w opowiadaniu wydarzeń historycznych, jak i biografii jakiejś ważnej osoby. Wielu osobom łatwiej przyswoić pewne wiadomości właśnie taką drogą.

Dlaczego komiksy mają swoich wielbicieli?

W formie komiksowej powstają całe serie, powiązane np. postaciami głównych bohaterów. Cieszą się one sporą popularnością zarówno wśród młodszych, jak i starszych czytelników – zależnie od tego, o kim i o czym opowiadają.

Wiele osób kolekcjonuje konkretne serie takich publikacji i to od lat. Powracają do nich co jakiś czas. Co ciekawe – pierwsze wydania niektórych komiksów nabierają z czasem sporej wartości kolekcjonerskiej.

Czy to dobre dla dzieci?

Dzieci zwykle zaczynają od książeczek głównie z obrazkami. Dlatego, jeśli znajdzie się komiks odpowiedni dla wieku dziecka, warto je z taką publikacją zaznajomić.