Słownik polsko angielski- wartościową pomocą edukacyjną na początku przygody z angielskim

Home / Edukacja / Słownik polsko angielski- wartościową pomocą edukacyjną na początku przygody z angielskim

Słownik polsko angielski- wartościową pomocą edukacyjną na początku przygody z angielskim

Nauka języka angielskiego przynajmniej na początku w głównej mierze opiera się na poznawaniu nowych słówek. Opanować tę trudno sztukę pomoże słownik angielsko polski.

Jak jest skonstruowany słownik angielsko polski?

Prawdę mówiąc, identycznie jak reszta słowników do nauki języków obcych. W tego rodzaju opracowaniach najpierw jest podane angielsko polskie słówko lub wyrażenie, a dopiero potem jego polskie tłumaczenie. W słowniku angielsko polskim jak nie trudno się domyślić hasła są ułożone alfabetycznie. Toteż czasem, by odnaleźć konkretne słowo, trzeba go niemal w całości przewertować. Jednak dla uczniów klas cztery- osiem nie jest to duży kłopot. Oni znają już dobrze alfabet i umieją w słowniku języków obcych wyszukać konkretny wyraz.

Co oprócz indeksu alfabetycznego zawiera słownik angielsko polski?

W takim słowniku oprócz tłumaczenia angielskich słówek na polski można dostrzec także wymowę angielskich słówek. To dosyć ważny parametr, gdyż akcent w języku obcym jest niemal tak samo istotny, jak samo rozumienie wypowiadanych lub napisanych słów. Słownik angielsko polski oprócz standardowej wymowy danego słowa angielskiego zawiera również wyrazy bliskoznaczne z nim ściśle powiązane.

Co daje studiowanie słownika angielsko polskiego?

A choćby i pewność, że codziennie poszerza się zasób słów w języku angielskim. To istotne, by uczyć się pojedynczych angielskich wyrażeń, bo z nich jak wiadomo, w niedalekiej przyszłości powstaną zdania lub nawet dialogi. Wertowanie angielsko polskiego słownika skutkuje i tym, że uczący powoli nabiera przekonania, iż jego wysiłki i starania, by poskromić angielski- nie pójdą na marne.