Nowe podręczniki do gimnazjum – jak nieco zaoszczędzić?

Home / Podręczniki / Nowe podręczniki do gimnazjum – jak nieco zaoszczędzić?

Nowe podręczniki do gimnazjum – jak nieco zaoszczędzić?

Nowe podręczniki do gimnazjum to koszt nawet kilkuset złotych. Jak poszukać oszczędności i kupić je taniej? Jednym ze sposobów jest poszukanie w sienie. W Internecie można znaleźć książki tańsze nawet o 30% od tych w tradycyjnych księgarniach.

Dlaczego online?

Przede wszystkim zakupy w sieci to znaczna oszczędność czasu. Nie trzeba bowiem stać w długich kolejkach, a zaoszczędzony czas można przeznaczyć na porównanie cen w księgarniach i portalach aukcyjnych. Warto zwrócić uwagę, które z nich przy większym zamówieniu oferują rabat lub darmową wysyłkę. Kupując przez Internet można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent. Wielu sprzedawcom działającym w sieci opłaca się oferować promocje cenowe. Powszechną praktyką są np.darmowe przesyłki po zamówieniu za określoną kwotę. Innym rozwiązaniem jest odbiór osobisty zamówionych podręczników do gimnazjum.

A może dofinansowanie?

Okazuje się, że można starać się także o dofinansowanie od władz miasta do zakupu podręczników szkolnych. Nie dotyczy to jednak rodziców wszystkich uczniów, a jedynie gimnazjalistów na poziomie trzeciej klasy. Oczywiście mogą ubiegać się o to jedynie najbiedniejsze rodziny. Stosowny wniosek należy złożyć w odpowiednim urzędzie.