Kto uwielbia komiksy?

Home / Książki / Kto uwielbia komiksy?

Kto uwielbia komiksy?

Właśnie, kto uwielbia komiksy, jaki typ ludzi uwielbia obrazkowe historie? Oczywiście, że większość ludzi młodych ale generalnie komiksy to idealna alternatywa dla osób, które nie mają zbyt cierpliwości by czytać książki. Jeśli chodzi o obrazkowe historyjki to łączą one w sobie intrygujące, kolorowe obrazki wraz z ciekawymi dialogami. W taki oto prosty sposób przedstawiane są niesamowite historie wspaniałych bohaterów. Jak więc nie kochać komiksów.

Znane, kultowe i popularne komiksy

Komiksy są znane od lat, przywędrowały do Europy z Ameryki i z czasem powstały nawet polskie komiksy, w typie: „Kajko i Kokosz” czy „Kapitan Żbik”. Do najbardziej kultowych komiksów można zaliczyć: ” Kapitana Amerykę”, „Hulka”, „Dragon Ball”. Zdarza się, że niektóre serie komiksów drukowane są w milionach serii, są więc niezwykle popularne a ich fenomen zadziwia od lat.

Polskie komiksy dla dorosłych i dla dzieci

Znane są komiksy zarówno dla dorosłych, nastolatków i dla dzieci. Najpopularniejsze z nich dla dzieci to oczywiście przygody Kaczora Donalda i Kota Garfielda. Poza światowymi komiksami są również popularne i komiksy polskie, które też pomału stają się już historiami kultowymi tak ja ” Tytus, Romek i Atomek”.
Dzisiaj era komiksów powoli przemija, na kanwie tych historii powstają filmy ze wspaniałymi efektami specjalnymi oraz gry komputerowe. Jednak warto jest sięgnąć czasami po komiks z księgarni Rewolucja, który pozwala na przejrzenie jakiejś historii w sposób bardzo szybki i zarazem niespotykanie prosty. Warto też pamiętać o niektórych bohaterach komiksów.