Czy znasz ten klasyk komiksu z kaczorem Donaldem?

Home / Zabawa / Czy znasz ten klasyk komiksu z kaczorem Donaldem?

Czy znasz ten klasyk komiksu z kaczorem Donaldem?

Wiele komiksów napisanych w historii świata jest zaliczanych do tak zwanej klasyki literatury komiksu. Do jej kanonu zaliczają się pozycje rozmaitych autorów ze wszystkich krajów świata. Jedną z takich książek, zresztą bardzo znaną, jest Kaczor Donald. Jest to komiks, który został napisał on na początku XX wieku. Z początku jej odbiór nie był jednak pozytywny. Dopiero po pewnym czasie krytycy dostrzegli jej głębię. Dziś każdy może sam ją ocenić, na przykład czytając kaczora Donalda także w wersji elektronicznej.

Czego spodziewać się podczas lektury komiksu z kaczorem Donaldem?

Komiks z kaczorem Donaldem https://egmont.pl/bohater/Kaczor-Donald,h,811031 nie jest pozycją prostą i lekką. Akcja tej wersji owego komiksu rozgrywa się w dwóch miejscach. Jednym z nich jest tajemnicza kraina, a konkretniej legendarne miasto, w której miejsce ma główny wątek.

Co kilka rozdziałów powieść przenosi się jednak do swego rodzaju równoległego świata, gdzie wpleciona jest historia, której jednym z głównych bohaterów jest niejaki Anos – bohater ścigający naszego kaczora Donalda..

W części tej zaś postaciami pierwszoplanowymi są jego partnerzy ukrywający się pod ludzką postacią o imieniu Ross oraz jego sługi – kot Folvir i postać, która w swej człowieczej postaci zwie się Tobim.

Gdzie znaleźć książkę?

Pozycja dostępna jest na czytniki i można ją zakupić w wybranym formacie na różnych stronach internetowych. Komiks kaczor Donald znaleźć można na przykład w księgarniach internetowych.

Kupno książki elektronicznej niesie dodatkową zaletę w porównaniu do jej papierowego odpowiednika, gdyż jest ona najczęściej po prostu dużo tańsza.