Zabawa z kryminałami

Home / Uncategorized / Zabawa z kryminałami

Zabawa z kryminałami

Książki kryminale dają czytelnikom niesamowite możliwości. Jedną z nich jest próba aktywnego podejścia do lektury i poszukania własnych rozwiązań na zagadki tworzone przez autora. Ponadto literatura to świetna baza do stworzenia niepowtarzalnej swego rodzaju gry.

Jak czytać kryminały?

Kryminał to gatunek, którego nie powinno się po prostu przeczytać. Aby odkryć wszystkie walory książki należy się zagłębić w jej historię i niejako sprawdzić autora, czy zadbał o wszystkie szczegóły. Czytelnik powinien stać się drugim detektywem lub śledczym obok tego z powieści. Można spróbować rozwikłać zagadkę przed bohaterem lektury. Warto dokładnie analizować tekst, aby nie przegapić żadnego zdania, które później może okazać się którymś z kroków do rozwikłania sprawy.

Trochę zabawy

Oprócz zapamiętywania szczegółów i dokładnego śledzenia losów bohaterów książek kryminalnych, można przyjąć jeszcze bardziej aktywną postawę. Tworzenie mapy myśli, notowanie najważniejszych tropów, zapisywanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi. Jest to propozycja dla najbardziej zaangażowanych w fikcję literacką, ale może dostarczyć wiele godzin rozrywki, a książka nie będzie po prostu książką i nie zostanie odłożona za wcześnie za półkę. Takie podejście można wykorzystać przy ulubionych pozycjach, które chcemy pamiętać na dłużej.