Podręczniki do anatomii człowieka. Propozycje wydawnictwa PWN

Home / Podręczniki / Podręczniki do anatomii człowieka. Propozycje wydawnictwa PWN

Podręczniki do anatomii człowieka. Propozycje wydawnictwa PWN

Anatomia jest dziedziną wiedzy, która wbrew pozorom często może się nam przydać w życiu, zatem nie ma co się zniechęcać początkowo tym, że prezentuje się dość trudno i może się wydawać nie do przebrnięcia na czekającym nas egzaminie semestralnym. 

To tylko złudne pozory, że anatomia jest mało ciekawa i do niczego nie będzie nam w przyszłości potrzebna. Po lepszym i dokładniejszym zapoznaniu się z jej zawiłościami, bez problemu powinniśmy sobie móc przyswoić, dotyczącej jej dalsze, poważniejsze już zagadnienia. Zgodnie z encyklopedyczną definicją, anatomia polega właściwie i praktycznie na krojeniu człowieka, zatem nie macie się państwo czego bać, ponieważ do tzw. rozlewu krwi, zdarzyliśmy się już chyba wszyscy dobrze przyzwyczaić. 

PODRĘCZNIKI DO ANATOMII

Ciekawie prezentującym się podręcznikiem do anatomii, wydanym przez wydawnictwo PWN jest “Anatomia i fizjologia człowieka.” autorstwa wybitnych, polskich lekarzy Aleksandra Michalika oraz Witolda Ramotowskiego.

Twórcy podręcznika, posiadający niezwykle wielkie doświadczenie medyczne, osiągnięte w efekcie wieloletniej pracy oraz studiów nad funkcjonowaniem ludzkiego organizmu, wprowadzają nas w przestępny sposób w arkana wiedzy związanej z zachowaniem i czynnikami warunkującymi ten dział biologii. Można powiedzieć, że książka ta jest swego rodzaju kolosem wydawniczym, zarówno ze względu na swoją wartość merytoryczną jak i liczbę stron. 

JAKĄ KSIĄŻKĘ WYBRAĆ W KSIĘGARNI PWN?

Kolejnym interesującym podręcznikiem, jest składająca się z dwóch, obszernych tomów “Anatomia kliniczna Moore’a.” Wydana w Polsce po raz pierwszy w 2017 roku, książka cieszy się nie słabnącą popularnością wśród studentów medycyny oraz osób amatorsko oddającym się zgłębianiu wiedzy anatomicznej.

Podręcznik ten https://pzwl.pl/anatomia-czlowieka, został uznany w Stanach Zjednoczonych za najlepiej sprzedającą się książkę dla studentów medycyny. Korzystając z niego, dowiemy się nie tylko tego, na czym polegają teorie związane z wiedzą na temat funkcjonowania naszego organizmu, ale zapoznamy się również z wieloma sposobami mogącymi posłużyć nam w odbywaniu kliniczynch praktyk.