Podręczniki dla studentów farmacji – absolutna konieczność czy tylko dodatek?

Home / Książki / Podręczniki dla studentów farmacji – absolutna konieczność czy tylko dodatek?

Podręczniki dla studentów farmacji – absolutna konieczność czy tylko dodatek?

Farmacja to studia, które niejednemu młodemu człowiekowi spędzają sen z powiek. Ogrom wiedzy, którą należy przyswajać regularnie z dnia na dzień, bardzo częste zaliczenia i wysokie oczekiwania wobec studentów. Łatwo jest zagubić się w gąszczu notatek, giełd, banków, podręczników czy skryptów, z których należy zdobywać wiedzę.

O ile jednak większość z tych materiałów dostępna jest za darmo, zapewniana przez prowadzących, czy też zdobywana po znajomości od „towarzyszy niedoli” ze starszych lat, o tyle sprawa komplikuje się przy temacie podręczników. Kupować czy nie kupować, a jeśli tak, to jakie?

Czy kupno podręczników przez studentów farmacji to konieczność?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo niejednoznaczna. Konieczność – raczej nie. Lepiej zadać inne pytanie – czy warto.

Na pewno nie warto kupować wszystkiego co, tylko możliwe. Farmacja, jak i każde inne studia, naszpikowana jest przedmiotami, do których materiały są niewarte inwestycji. Psychologia, historia farmacji, czy filozofia, mimo że bezsprzecznie niesamowicie ciekawe, nie są priorytetem dla studentów. Inaczej sytuacja przedstawia się dla przedmiotów kierunkowych typu chemia leków czy farmakologia.

Jednak książki nie pomogą nam na najważniejszych i najtrudniejszych przedmiotach na studiach, jeśli nie mamy wykształconego odpowiedniego stylu uczenia się. Podręczniki dla studentów farmacji https://pzwl.pl/podreczniki-farmacja naszpikowane są informacjami i niezbędną umiejętnością jest wyszukiwanie tego, co jest naprawdę istotne. Inaczej nauka z książki będzie bardzo męcząca i mało skuteczna.

Gdzie szukać podręczników dla studentów farmacji?

Pierwsze kroki warto skierować do księgarni. W tym momencie podręczniki akademickie są dostępne tak naprawdę w każdym sklepie z książkami. Dodatkowo w celu zdobycia bardziej specjalistycznych kompendiów dostępne są również księgarnie medyczne. 

Czasem zdarza się, że cena jednego podręcznika przekracza 200 czy 300 złotych. Dla studenta jest to często cena niemożliwa do zapłacenia. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

Podręczniki dla studentów farmacji na studencką kieszeń

Jeśli ktoś lubi posiadać książkę na własność, czas poszperać w Internecie. Jest wiele stron, gdzie możemy zdobyć podręczniki z drugiej ręki w bardzo dobrym stanie.

Dodatkowo warto przypomnieć w tym miejscu o starym, acz niezastąpionym sposobie na korzystanie z potrzebnych nam repetytoriów – biblioteki. Większość uniwersytetów medycznych posiada własną bibliotekę, gdzie studenci mogą wypożyczyć bądź skorzystać na miejscu z dostępnych opracowań. W ten sposób pieniądze przestają być przeszkodą do zdobycia wiedzy.