Mądre i ponadczasowe – polskie bajki dla dzieci

Home / Podręczniki / Mądre i ponadczasowe – polskie bajki dla dzieci

Mądre i ponadczasowe – polskie bajki dla dzieci

Współcześnie dużo mówi się o tym, że czytanie jest niepopularne i książka odchodzi do lamusa. Specjaliści podkreślają także, jak ważne w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych są pierwsze lata życia dziecka i przykład dany przez rodziców. Dlatego tak ważne jest czytanie maluchom.

Ciekawe, bo ponadczasowe
Wydawałoby się, że w dobie telewizji i komputerów dzieci nie są zainteresowane słuchaniem tradycyjnych bajek. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że maluchy uwielbiają utwory polskich klasyków. Polskie bajki dla dzieci autorstwa J. Tuwima, J. Brzechwy czy M. Konopnickiej to piękne i proste historie, które są atrakcyjne szczególnie dla kilkulatków.
Wśród tytułów Tuwima największym zainteresowaniem cieszą się takie jak “Słoń Trąbalski”, “Lokomotywa” czy “Rzepka”. Są to krótkie zabawne utwory, które dziecko z łatwością zapamiętuje.
Równie ciekawe są utwory J. Brzechwy, który w swoich polskich bajkach dla dzieci stworzył świat pełen śmiesznych przygód, których uczestnikami są najczęściej zwierzęta i rośliny. Utwory te nie tylko bawią, ale także uczą podstawowych wartości takich jak przyjaźń, współpraca, dobre wychowanie.

Coś dla starszych
Dzieciom nieco starszym, w wieku 7-10 lat, na pewno spodobają się fantastyczne przygody Pana Kleksa i jego uczniów. Ten barwny i ekscentryczny profesor z pewnością może konkurować z superbohaterami znanymi dzieciom z telewizji. Zarówno pierwsza część utworu J. Brzechwy, “Akademia Pana Kleksa”, jak też kolejne części pełne są zabawnych i ciekawych przygód.

LEAVE A COMMENT