Które słowniki wybrać dla dzieci?

Home / Edukacja / Które słowniki wybrać dla dzieci?

Które słowniki wybrać dla dzieci?

 Uczymy się przez całe życie od najmłodszych lat. W zdobywaniu umiejętności pomagają nam rodzice, starsze rodzeństwo, nauczyciele. Jednakże żeby nauczyć się zagadnień z danego przedmiotu, to należy mieć słowniki, encyklopedie itd. To z nich od wielu lat ludzie czerpią widzę i jest tak do dziś.

Słowniki dla małych dzieci

 Przeważnie dzieci uczą się czytać około 3 roku życia, więc wtedy można kupić pierwszy słownik. Dla początkujących sprawdzi się np. Mój pierwszy słownik ilustrowany Laury Aceti, który został wydany w 2015 roku, ma 234 strony zawiera ponad 1000 haseł i piękne ilustracje. Oprócz tego do nauki pociechy idealny będzie Ilustrowany słownik frazeologiczny. Definicje w nim zawarte są łatwe do zrozumienia, zostały przytoczone przykłady z życia oraz dodane kolorowe obrazki. Pod uwagę warto wziąć również Ilustrowane angielskie rozmówki. Nauka języka obcego w bardzo młodym wieku, to dobre rozwiązanie na przyszłość. Dzieci szybciej przyswajają wiedzę.

Które słowniki wybrać dla nastolatka?

 Dla nastolatka warto wybrać Słownik wyrazów obcych, Słownik ortograficzny autorstwa Wioletty Wichrowskiej oraz Słownik języka polskiego Bogusława Dunaja. Takie propozycje z pewnością przydadzą się w szkole podstawowej, jak i w liceum. W każdej chwili książkę można otworzyć i uczyć się lub pisać wypracowanie.