Książki i audiobooki – gdzie szukać perełek?

Home / Książki / Książki i audiobooki – gdzie szukać perełek?

Książki i audiobooki – gdzie szukać perełek?

Miejskie jarmarki to wyjątkowe miejsca, w których możemy znaleźć wiele ciekawych przedmiotów, z pozoru błahych i bezwartościowych dla ogółu, jednak mogących być cennymi znaleziskami dla konkretnego odbiorcy. Sprawny poszukiwacz jest w stanie wydobyć perełkę z gąszczu porozrzucanych książek i bibelotów.

Nie wszystko znajdziemy na targach – zajrzyjmy w inne miejsca

Osoby, które uczęszczają na okazjonalne targi i jarmarki mówią jasno – najbardziej wartościowymi rzeczami wartymi zakupu są książki. Nie bez przyczyny stoiska z nimi są zazwyczaj najbardziej obleganymi straganami. Szczególnie targi w polskich miastach są robione z przytupem. Emigranci wskazują, że w nowym miejscu zamieszkania zdecydowanie trudniej zdobyć wartościową książkę – ze względu na inny język w kraju, do którego się emigruje oraz brak wystarczającego dostępu do informacji o przeprowadzanych targach tzw. molów książkowych. Znacznie łatwiej jest zdobyć wymarzony audiobook poprzez internet.

Alternatywne wersje książek w sieci

Co prawda da się znaleźć książki polskojęzyczne, a nawet audiobooki dołączane do wersji papierowych w formie kodu do wykorzystania – nawet mieszkając tymczasowo za granicą – jednakże ich wybór jest mocno okrojony. Zamiast poszukiwać perełek w wersji fizycznej, możemy robić to samo w internecie. Znajdziemy tam mnóstwo dobrych okazji, dzięki którym zakupimy książki w tradycyjnej, papierowej wersji, albo zamówimy audiobook z księgarni Rewolucja, lub pozycję w formie pliku multimedialnego PDF.