Książka „Nowoczesne hydroizolacje budynków” – dla kogo?

Home / Książki / Książka „Nowoczesne hydroizolacje budynków” – dla kogo?

Książka „Nowoczesne hydroizolacje budynków” – dla kogo?

Książka „Nowoczesne hydroizolacje budynków” to pierwsza część serii poświęconej zagadnieniu hydroizolacji, czyli izolacji wodochronnej wykonywanej w podziemnych elementach budynku. To szczelny i ciągły układ, który izoluje budynek od dostępu wilgoci i pary wodnej, które wykazują działanie niszczące. Ze względu na niepożądany charakter wilgoci tworzenie hydroizolacji jest niezwykle istotne i potrzebne we współczesnym budownictwie.

Czym są hydroizolacje budynku?

Autorka w sposób profesjonalny i dokładny wyjaśnia aktualne metody zabezpieczania budynków przed wodą i wilgocią w części podziemnej konstrukcji. Zwykle najczęściej wybieranym rozwiązaniem hydroizolacji jest zabezpieczanie całej powierzchni budynku przy zastosowaniu betonu o konkretnym stopniu wodoszczelności. Rozwiązania wybierane są w zależności od czynników gruntowo-wodnych charakterystycznych dla rejonu posadowienia budynków.

Książka „Nowoczesne hydroizolacje budynków” – zastosowanie praktyczne

Autorka przedstawia w książce nowatorskie sposoby zabezpieczenia obiektu przed dostępem wilgoci, szczególnie w obszarach newralgicznych. Omawia także zasady dotyczące odbioru kolejnych etapów pracy przy budynku, jak i analizę trwałości wybranych rodzajów materiałów hydroizolacyjnych stosowanych obecnie w budownictwie. Książka nowoczesne hydroizolacje budynków z oferty księgarni internetowej PWN znajduje zastosowanie przede wszystkim wśród studentów budownictwa, ale również pracowników naukowych, jak i pozostałych osób zainteresowanych procesem budowlanym, w tym między innymi: projektantów, inwestorów.