Jakie przesłanie zawiera książka „O psychologii i psychologach”?

Home / Książki / Jakie przesłanie zawiera książka „O psychologii i psychologach”?

Jakie przesłanie zawiera książka „O psychologii i psychologach”?

Zawód psychologa wymaga stałego poszerzania kompetencji w celu podążania za dynamicznymi zmianami w rozwoju tej dziedziny nauki. Dotyczy to zarówno teorii, jak też praktyki w prowadzeniu działalności psychologicznej. Na przedstawicielach tego zawodu spoczywa ogromna odpowiedzialność, muszą więc charakteryzować się szczególnym profesjonalizmem. Wzbogacanie zasobu wiedzy umożliwiają publikacje z zakresu literatury przedmiotu.

Zawód zaufania publicznego

Przesłanie dotyczące misji psychologa zawiera książka „O psychologii i psychologach”. Ukazane są w niej kryteria rzetelnej pracy badawczej oraz etyczne zasady świadczenia usług psychologicznych. Ważne jest stosowanie najwyższych standardów w badaniach naukowych, wykonywanych ekspertyzach, publikacjach, oraz w nauczaniu psychologii. Etyka zawodowa polega na stałym poszerzaniu wiedzy, wzbogacaniu doświadczenia i kształtowaniu cech osobowych niezbędnych do pracy terapeutycznej.

książka o psychologii i psychologach

Doskonalenie oddziaływań profesjonalnych

Ukończenie studiów jest bazą do dalszego i ustawicznego kształcenia. W książce „O psychologii i psychologach” autorzy ukazują różne możliwości doskonalenia kompetencji zawodowych po dyplomie. Niezależnie od tego czy będzie to dotyczyło praktyki gabinetowej czy rozwoju kariery akademickiej. Monografia jest swoistym kompendium wiedzy na temat ścieżki kształcenia psychologów oraz pełnienia roli społecznej przez czynnych przedstawicieli tego zawodu. Podkreślona jest też misja psychologów jako edukatorów i popularyzatorów wiedzy. Opisywaną pozycję znajdziesz na: ksiegarnia.pwn.pl.