Jakie książki biograficzne wybrać?

Home / Książki / Jakie książki biograficzne wybrać?

Jakie książki biograficzne wybrać?

Książki biograficzne wcale nie muszą być nudne! Ważne jest jednak to, aby wybrać życiorys osoby, która nas inspiruje lub interesuje. Dzięki publikacji poznamy ją o wiele lepiej, a jednocześnie dowiemy się, jak wyglądała jej droga do sukcesu. Dobra lektura sprawi, że będziemy mieć ochotę na zmiany! Potężna dawka motywacji przyda się każdemu. Poniżej przedstawiono kilka tytułów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wybór ciekawych publikacji jest jednak o wiele większy.

„Maria Skłodowska-Curie” – Magdalena Niedźwiedzka

To książka biograficzna dla fanów klasyki. Należy jednak podkreślić, że nie jest to standardowa, a zarazem monotonna publikacja. Autorka przedstawia losy słynnej Polski w sposób niekonwencjonalny, a zarazem wciągający. Sprawia to, że podczas czytania mamy ochotę przewrócić kolejną stronę. Nie brakuje tutaj wyczerpujących opisów Warszawa znajdującej się pod Zaborami oraz Francji. Maria Skłodowska-Curie była blisko związana z oba państwami. Wyróżniała się ona nie tylko nieprzeciętną inteligencją, ale również specyficznym charakterem.

„Młody Stalin” – Simon Sebag Montefiore

Przedstawiana książka biograficzna powinna trafić w ręce każdej osoby pasjonującej się historią. Autor przedstawia okres dzieciństwa oraz dorastania Józefa Stalina. Kaukaska rzeczywistość nie była łatwa – w dużej mierze to właśnie ona go ukształtowała i wpłynęła na późniejsze decyzje. Być może popełnione zbrodnie na ludzkości były spowodowane traumatycznymi wydarzeniami z przeszłości. Warto poznać punkt widzenia autora i rozszerzyć swoje horyzonty. Omawiana książka zyskała wiele prestiżowych nagród.

„Grzesiuk. Król życia” – Bartosz Janiszewski

Biografia Stanisława Grzesiuka przypadnie do gustu tym, którzy cenią sobie twórczość uznanego pisarza oraz pieśniarza. Książka dowodzi, że nie warto się poddawać, nawet jeśli los rzuca kłody pod nogi. Walka o szczęście bywa trudna i męcząca, jednak pogoda życia nie powinna nas opuszczać nawet w najcięższych chwilach. Tylko wtedy można przejąć pełną kontrolę nad życiem.

Zobacz pozostałe książki biograficzne.