Jadłonomia po polsku – dla kogo?

Home / Książki / Jadłonomia po polsku – dla kogo?

Jadłonomia po polsku – dla kogo?

Jesteś na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej? Cenisz sobie własne zdrowie? Jesteś fanem dobrej kuchni i nietuzinkowych smaków? Planujesz zmienić swoją dietę i nawyki żywieniowe? Chcesz odstawić produkty pochodzenia zwierzęcego, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? W poniższym tekście przedstawimy pozycję książkową, która z pewnością okaże się dla Ciebie przydatna. Serdecznie zapraszamy do lektury!

“Jadłonomia po polsku”

Z pewnością większość z nas słyszała już o Jadłonomii. Jeżeli jednak nie, to jest to najwyższy czas na to, by dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Jadłonomia to nazwa bloga jednej z pionierek diety wegańskiej w Polsce – Marty Dymek, która sama jest wieloletnią, praktykującą weganką. Jej blog powstał wiele lat temu i już od dłuższego czasu jest źródłem bezmięsnych inspiracji dla wszystkich zainteresowanych. W 2014 roku Marta Dymek wydała swoją pierwszą książkę “Jadłonomia”, natomiast “Jadłonomia po polsku”, która ukazała się drukiem w roku 2020 jest już trzecią pozycją autorki. Jak sama nazwa wskazuje znajdujące się w niej przepisy są wegańskimi oraz wegetariańskimi wariacjami na temat tradycyjnej polskiej kuchni. Jest to więc doskonała książka dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez tradycyjnych, polskich smaków. “Jadłonomia po polsku” jest zaś doskonałym dowodem na to, że dobrze wszystkim znane potrawy, takie jak: bigos, pierogi czy żurek mogą smakować równie wyśmienicie w wersji wege.

Dla kogo jest ta książka?

Książka autorstwa Marty Dymek “Jadłonomia po polsku” wydana przez wydawnictwo Marginesy przeznaczona jest zarówno dla osób będących już na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej, jak i dla tych, którzy dopiero planują wyeliminowanie mięsa ze swojego jadłospisu lub po prostu dla tych, którzy lubią poznawać nowe smaki i nie boją się nowości. Książka ta z pewnością przyda się w każdej kuchni, a jeżeli da się jej szansę, być może przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych jej użytkowników. Jest również doskonałym pomysłem na prezent, który z pewnością się nie zmarnuje.