Dlaczego warto czytać książki kryminalne?

Home / Książki / Dlaczego warto czytać książki kryminalne?

Dlaczego warto czytać książki kryminalne?

Kubek gorącej kawy, koc i ciekawa książka – brzmi jak scenariusz na bardzo przyjemny wieczór. O ile z wyborem herbaty nie powinno być problemu, o tyle z decyzją co przeczytać już tak.

Romans, thriller a może poezja? Wybór nie jest łatwy, zważywszy że w księgarniach i bibliotekach półki uginają się od tysięcy poczytnych tytułów. Czy lepiej sugerować się rankingami popularności pisarzy, listą aktualnych bestsellerów, a może sięgnąć po klasykę? Ile ludzi tyle gustów, jednak jakie cechy powinna mieć książka aby chciało się ją przeczytać jednym tchem i to z wypiekami na twarzy?

Poniżej kilka sugestii dla niezdecydowanych.

Zagadka

Nic tak nie pobudza wyobraźni czytelnika jak łamigłówka do rozwiązania. Pytanie, do którego odpowiedź jest bliżej z każdą kolejną przeczytaną stroną. Ukryte wskazówki, zwroty akcji, wyraziste postaci oraz dreszczyk emocji – to wszystko znajdziemy w powieści kryminalnej. Fabuła książki kryminalnej oparta jest na przestępstwie, do którego rozwiązania prowadzi nas ciekawa i pełna przygód droga.

Element zaskoczenia

Autor kryminału zawsze podsuwa czytelnikowi kilka potencjalnych rozwiązań sprawy. Odnalezienie niuansów ukrytych w tekście czy nawet logiczna dedukcja na podstawie przedstawionych faktów nie gwarantują odgadnięcia zakończenia. W dobrym kryminale prawda zawsze okazuje się być zupełnie inna niż zakładano na początku, dlatego element zaskoczenia jest wpisany w ten gatunek.
książki

Intrygująca fabuła

Zadaniem dobrej lektury jest przeniesienie czytelnika do innego świata, aby poczuł, że jest częścią historii i w napięciu oczekiwał kolejnych stron. Tajemnica, która czeka na odkrycie a przy tym gra na emocjach, wątki psychologiczne, tajemnicze zbiegi okoliczności i nietuzinkowi bohaterowie – to powody dlaczego ludzie tak chętnie sięgają po kryminały.

Dostępność książek w dzisiejszych czasach jest większa niż kiedykolwiek w dziejach ludzkości, może warto więc korzystać z dobrodziejstwa jakie dają nam obecne czasy, a idąc krok naprzód, można również zamówić książki przez internet, czas na postęp i książki kryminalne w sklepie Rewolucja, dostępne tanio i z ekspresową wysyłką.