Co warto wiedzieć o wydawnictwie Nowa Era?

Home / Edukacja / Co warto wiedzieć o wydawnictwie Nowa Era?

Co warto wiedzieć o wydawnictwie Nowa Era?

Warto wiedzieć, że wydawnictwo Nowa Era zostało założone w 1992 roku przez Mariusza Kopera w Krakowie. Koniecznie należy zaznaczyć, że zaledwie rok później siedziba przedsiębiorstwa została przeniesiona do stolicy Polski. Od tego momentu firma jest największym wydawcą w kraju jeżeli chodzi o publikacje z zakresu dydaktyki i edukacji.

Czym wyróżnia się wydawnictwo Nowa Era?

Omawiane wydawnictwo ma w swojej bardzo szerokiej ofercie asortymentowej zarówno podręczniki szkolne, jak i zeszyty ćwiczeń, które są przeznaczone dla różnych poziomów kształcenia. Ponadto Nowa Era posiada także poradniki dla nauczycieli.

Nie wszyscy mają świadomość, że wydawnictwo prowadzi każdego roku bardzo dużą liczbę konkursów czy akcji społeczno-edukacyjnych. Nauczyciele dzięki Nowej Erze mają możliwość skorzystania z materiałów, które będą zdecydowanie wspomagały rozwój kompetencji, które są wymagane w bardzo trudnej pracy dydaktyka czy wychowawcy.

Doskonałym przykładem mogą być publikacje związane z odpowiednim budowaniem relacji z uczniami czy wykorzystaniem najnowszych technologii w nauczaniu. Należy zdawać sobie sprawę, że wydawnictwo stworzyło także specjalny portal internetowy, który jest przeznaczony dla pracowników oświaty.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wydawnictwo bardzo aktywnie angażuje się w organizowanie różnego rodzaju programów edukacyjnych. Doskonałym przykładem może być konkurs Projekt z klasą. Nowa Era znana jest także z warsztatów przeznaczonych dla nauczycieli, których zadaniem jest podwyższanie ich kompetencji.