Brzemię syna znanego ojca – książka Harry Potter i Przeklęte Dziecko

Home / Książki / Brzemię syna znanego ojca – książka Harry Potter i Przeklęte Dziecko

Brzemię syna znanego ojca – książka Harry Potter i Przeklęte Dziecko

Książka Harry Potter i Przeklęte Dziecko to swego rodzaju kontynuacja sagi o znanym czarodzieju, jednak w zupełnie innej formie. Nieliczne grono szczęśliwców miało szansę zobaczyć sztukę osobiście, a pozostali mogą zapoznać się z zapisem przedstawionym właśnie w powyższej książce.

O czym traktuje opowieść?

Właściwie cała historia rozpoczyna się w momencie znanym już fanom serii: w epilogu zatytułowanym „19 lat później”. Choć nieco poprzestawiano wypowiedzi poszczególnych bohaterów, ogólny sens tej sceny zostaje zachowany. W późniejszych fragmentach opowieści możemy zobaczyć, z jakimi dalszymi trudnościami mierzy się Albus Potter, a są one niemałe biorąc pod uwagę jego wiek, a także oczekiwania, jakie ma wobec niego świat.

W trakcie opowiadania okazuje się, że relacja ojca z synem ukazana w epilogu Harry’ego Pottera i Insygniów Śmierci nie jest wcale tak pozytywna, jak ją przedstawiono. Szybko okazuje się, że Harry, który był pozbawiony za dzieciństwa prawidłowych wzorców, choć bardzo się stara – ma pewne trudności w odpowiednim wypełnianiu swojej roli. Tymczasem młody Albus czuje się przytłoczony oczekiwaniami otoczenia, a także nie radzi sobie z brakiem akceptacji ze strony rówieśników.

Desperacka próba naprawienia sytuacji

W związku z powyższym, w książce Harry Potter i Przeklęte Dziecko możemy przeczytać o bardzo trudnych relacjach dwóch osób, które – choć nie do końca są tego świadome – kochają się bardzo mocno. Rozgoryczony i obrażony na ojca Albus postanawia zrobić to, czego Potter senior się nie podjął: spróbować ocalić życie Cedrika Diggory’ego, używając skradzionego z Ministerstwa Magii czasozmieniacza.

Nie wszystko idzie zgodnie z planem i Albus oraz jego najlepszy przyjaciel Scorpius przekonują się, że każda akcja niesie reakcję i nie bez przyczyny zabronione są próby zmieniania przeszłości. Chłopcy podejmują jeszcze kilka prób naprawienia przeszłości, jednak mają coraz większe kłopoty. Ostatecznie dorośli pomagają im się z nich wykaraskać, a Harry i Albus godzą się.