“Akademia Origami krok po kroku” Ewa Kędzior

Home / Książki / “Akademia Origami krok po kroku” Ewa Kędzior

“Akademia Origami krok po kroku” Ewa Kędzior

Gdyby zapytać kogoś, z czym kojarzy mu się Japonia, z pewnością pośród usłyszanych odpowiedzi znalazłoby się origami. Wbrew potocznemu przekonaniu nie jest to jednak sztuka wywodząca się z Krainy Wiśni, a z Chin, aczkolwiek w znacznym stopniu w Japonii rozwinięta.

Nie tylko żurawie

Najbardziej chyba znaną figurką origami jest żuraw, który w Japonii uznawany jest za symbol szczęścia i długowieczności. Pierwszy dotyczący origami podręcznik, wydany pod koniec XVIII wieku w Japonii, zawierał liczne wzory, pozwalające złożyć figurkę tego właśnie ptaka. Jeśli ktoś chciałby poznać i samodzielnie wykonać inne, równie ciekawe wzory, z pomocą przychodzi książka Akademia Origami krok po kroku Ewa Kędzior. Znaleźć tam można instrukcje przygotowania m.in. papierowej żyrafy, króliczków oraz biedronki.

Nie takie trudne, jak się wydaje

Na pierwszy rzut oka zdawać by się mogło, że wykonanie każdego z wyżej wymienionych modeli jest wyjątkowo trudnym zadaniem. Jak jednak przekonuje nas książka krok po kroku Origami, nie jest to aż tak karkołomne wyzwanie, aby nie można mu było podołać. Książka o sztuce składania papieru origami krok po kroku pomaga zadebiutować w tej ciekawej tematyce, a wykonane własnoręcznie ozdoby mogą być wdzięczną dekoracją przy niejednej okazji.

LEAVE A COMMENT

All fields are mandatory.